Hall of Fame - Batting | Mosman Cricket Club
Choose download format:
Microsoft Excel 2007
Microsoft Excel 2003
Tab separated values (TSV)
Comma separated values (CSV)
Share:
 

Hall of Fame - Batting

Season 
Grade 
Grade Type 
Match Format 
select
RunsplayerIdseasonIdclubIdmatchIdRunsPlayerTeamSeasonGradeRoundInnsOpponent
11357108341512573179170135Nathan HintonMosman2019/2020First Grade3 1UTS North Sydney
21318532431512573243155131*Will S AdlamMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1West Pymble Lightening
31238824891512573177592123*Joshua P GaleMosman2019/2020AW Green Shield5 1Penrith
41206692601512573181183120Dylan MaresMosman2019/2020Second Grade8 1Parramatta
51196858771512573188489119Hugo FarquharsonMosman2019/2020Fourth Grade8 1Parramatta
61198824891512573229031119*Joshua P GaleMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf6 1North Sydney Red
71181203851512573181174118Danul DassanayakeMosman2019/2020Second Grade7 1Northern District
81167108341512573179642116Nathan HintonMosman2019/2020First Grade13 1Western Suburbs
910610536971512573177085106Lachlan BillMosman2019/2020AW Green Shield1 1Northern District
101067938901512573229019106Joe ColganMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf4 1North Sydney Black
111059957451512573243162105*Alexander Lee-YoungMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 1Lane Cove McGrath
121046467051512573179608104Matthew J CalderMosman2019/2020First Grade11 1Eastern Suburbs
131027934251512573229050102*Jasper S Hogarth-ScottMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1North Sydney Red
141016620241512573183640101Daniel P AppsMosman2019/2020Third Grade2 1Manly-Warringah
151006622861512573178064100Harry J DaltonMosman2019/2020First Grade1 1Campbelltown-Camden
16981970901151257318118398Joshua J DellMosman2019/2020Second Grade8 1Parramatta
1795232277151257317918295Lachlan HearneMosman2019/2020First Grade4 1Bankstown
18941872262151257318365894Shahroz KhanMosman2019/2020Third Grade4 1Bankstown
1993662286151257317922393Harry J DaltonMosman2019/2020First Grade7 1Northern District
2093882489151257322901393Joshua P GaleMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1Roseville Rascals
2192676803151257317917092Anthony J AdlamMosman2019/2020First Grade3 1UTS North Sydney
2292793890151257317755792*Joe ColganMosman2019/2020AW Green Shield3 1UTS North Sydney
2391232277151257317915191Lachlan HearneMosman2019/2020First Grade2 1Manly-Warringah
24891970901151257318113389Joshua J DellMosman2019/2020Second Grade3 2UTS North Sydney
2589747871151257318367289Corey SpinkMosman2019/2020Third Grade5 1Hawkesbury
2688669260151257318364088Dylan MaresMosman2019/2020Third Grade2 1Manly-Warringah
2787710834151257317931687Nathan HintonMosman2019/2020First Grade8 1Parramatta
2887662403151257324961787Flynn T ZwinkelsMosman2019/2020Metropolitan Cup9 1Penrith
2987685877151257318859587Hugo FarquharsonMosman2019/2020Fifth Grade3 1UTS North Sydney
30841575636151257318859584Dharmender DharmenderMosman2019/2020Fifth Grade3 1UTS North Sydney
3182226753151257317931682*Elijah A EalesMosman2019/2020First Grade8 1Parramatta
3282853243151257324316082*Will S AdlamMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1St Ives Starc
3381962610151257317755781Flynn FarquharsonMosman2019/2020AW Green Shield3 1UTS North Sydney
3480676803151257317915180*Anthony J AdlamMosman2019/2020First Grade2 1Manly-Warringah
35791944862151257318850079George G TaitMosman2019/2020Fourth Grade9 1St George
3679793425151257322903479*Jasper S Hogarth-ScottMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf6 1St Ives Starc
3779793425151257322906179*Jasper S Hogarth-ScottMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf11 1Lindfield Hussey
3878646705151257317920178Matthew J CalderMosman2019/2020First Grade5 1Hawkesbury
39781649272151257318857378Bilal Z SyedMosman2019/2020Fifth Grade1 1Campbelltown-Camden
40781279321151257324957978Corey CalvertMosman2019/2020Metropolitan Cup4 1Sutherland
4177676803151257317790777Anthony J AdlamMosman2019/2020Poidevin-Gray Shield5 1St George
4276231556151257318860176*Ian B RobinsonMosman2019/2020Fifth Grade4 1Bankstown
4376232277151257317587076*Lachlan HearneMosman2019/2020Kingsgrove Sports Twenty20 Cup2 1Sutherland
4476962635151257322905076*Cooper A JohnstonMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf9 1North Sydney Red
4576793890151257322907976Joe ColganMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf14 1Gordon Green
4675806191151257318853075Mandar MariguddiMosman2019/2020Fourth Grade12 1Gordon
4775669260151257318113975*Dylan MaresMosman2019/2020Second Grade4 2Bankstown
4875676803151257317920175Anthony J AdlamMosman2019/2020First Grade5 1Hawkesbury
4974988508151257322335674Elliot EvansMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 403 1St Ives Hughes
5073793890151257322904373Joe ColganMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf8 1Gordon Red
5172199307151257317605872Luke SheltonMosman2019/2020Kingsgrove Sports Twenty20 Cup5 1Eastern Suburbs
5271793890151257318864571Joe ColganMosman2019/2020Fifth Grade8 1Parramatta
5370988508151257322336370*Elliot EvansMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 405 1Lindfield Smith
5470972111151257318861570Aqif KhalilMosman2019/2020Fifth Grade5 1Hawkesbury
5569571633151257317785469*Luka FlanniganMosman2019/2020Poidevin-Gray Shield3 1Eastern Suburbs
56691053285151257324713969*Fraser PanditMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form7 1North Sydney Black
57691431281151257328205169*jake BakerMosman Lee2019/2020U11 North Saturday 8.00AM14 1St Ives Abbott
5869793890151257322902569*Joe ColganMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1St Ives Starc
5968685338151257317931668Ashley DoolanMosman2019/2020First Grade8 1Parramatta
6068236376151257320763168*David MossMosman2019/2020Sydney Classics Over 50s9 1Georges River
6168967534151257324315268*William L SuttonMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form3 1North Sydney Black
6267646705151257317918267Matthew J CalderMosman2019/2020First Grade4 1Bankstown
6366747871151257318374366Corey SpinkMosman2019/2020Third Grade12 1Gordon
64661952194151257318843966Henry J ChapmanMosman2019/2020Fourth Grade3 1UTS North Sydney
6566882489151257317760766Joshua P GaleMosman2019/2020AW Green Shield6 1Bankstown
66651040592151257322901365Logan NiceyMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1Roseville Rascals
67641609385151257324712764*Tom GaleMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Lane Cove Gilchrist
6864967534151257322339064*William L SuttonMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4012 1St Ives Hughes
6964232277151257317931664Lachlan HearneMosman2019/2020First Grade8 1Parramatta
70631952194151257318370263Henry J ChapmanMosman2019/2020Third Grade8 1Parramatta
7163199307151257317922363*Luke SheltonMosman2019/2020First Grade7 1Northern District
72631761020151257322334863*Fergus HitchenMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 401 1Lane Cove Cummins
7362807490151257322339162Sebastian SharpMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 4012 1Lindfield Smith
7462793425151257322902862*Jasper S Hogarth-ScottMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1Gordon Green
7561669260151257318123861Dylan MaresMosman2019/2020Second Grade13 1Western Suburbs
76611611018151257324315561*Nick BennettMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1West Pymble Lightening
77601761020151257322339160*Fergus HitchenMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 4012 1Lindfield Smith
7860995745151257322339060Alexander Lee-YoungMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4012 1St Ives Hughes
7960793890151257317754460Joe ColganMosman2019/2020AW Green Shield2 1Randwick Petersham
8060967563151257322338260Hugo L OrpinMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4010 1Lane Cove Cummins
8159226726151257318115359George W CondonMosman2019/2020Second Grade5 1Hawkesbury
8259962618151257322335859*Oliver M RobertsMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 404 1North Sydney Black
83591761020151257322336359Fergus HitchenMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 405 1Lindfield Smith
8459653892151257318363059Tom ColganMosman2019/2020Third Grade1 1Campbelltown-Camden
8559232277151257317764159*Lachlan HearneMosman2019/2020Poidevin-Gray Shield1 1Randwick Petersham
8658853243151257324315258*Will S AdlamMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form3 1North Sydney Black
87581952194151257318850058Henry J ChapmanMosman2019/2020Fourth Grade9 1St George
88581649272151257318371358Bilal Z SyedMosman2019/2020Third Grade9 1St George
89581009257151257324315558Janak DhabadgonkarMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1West Pymble Lightening
9058674236151257318365258Daniel HabibMosman2019/2020Third Grade3 1UTS North Sydney
9157120385151257318120257*Danul DassanayakeMosman2019/2020Second Grade10 1Randwick Petersham
9257807490151257322338857Sebastian SharpMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 4011 1Roseville Lindfield
9357232277151257317599457Lachlan HearneMosman2019/2020Kingsgrove Sports Twenty20 Cup4 1UNSW
9456791182151257322903156Josh W BrownieMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf6 1North Sydney Red
9556882303151257322901956Luke C EastonMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf4 1North Sydney Black
96561053697151257317754456Lachlan BillMosman2019/2020AW Green Shield2 1Randwick Petersham
9756120385151257318118356Danul DassanayakeMosman2019/2020Second Grade8 1Parramatta
9856160179151257318112156John A VenianakisMosman2019/2020Second Grade2 1Manly-Warringah
9956833733151257318863656Andrew VarasdiMosman2019/2020Fifth Grade7 1Northern District
100551156352151257318113355*Arfan HaiderMosman2019/2020Second Grade3 2UTS North Sydney
101551970901151257318113355Joshua J DellMosman2019/2020Second Grade3 1UTS North Sydney
102551761020151257322337655*Fergus HitchenMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 408 1Lane Cove Cummins
10355853243151257322340255*Will S AdlamMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4015 1Roseville Lindfield
10455653892151257318372155*Tom ColganMosman2019/2020Third Grade10 1Randwick Petersham
10555789577151257324962055*Chris P RoussosMosman2019/2020Metropolitan Cup10 1Warringah
106541399971151257322336354Sam WrightMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 405 1Lindfield Smith
10754789577151257322339054*Chris P RoussosMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4012 1St Ives Hughes
10854807490151257322337154*Sebastian SharpMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 407 1Lane Cove Lyon
109541155070151257318870054*Sadeep DeepakMosman2019/2020Fifth Grade13 1Western Suburbs
11054747871151257318369354Corey SpinkMosman2019/2020Third Grade7 1Northern District
111541470687151257324315754*Thomas CullenMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Red
112541154538151257324711954Finn A BaileyMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1Lane Cove Paine
113531911691151257324315753*Killian FeatherstoneMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Red
114531279321151257324961053Corey CalvertMosman2019/2020Metropolitan Cup8 2UNSW
115531952194151257318844553*Henry J ChapmanMosman2019/2020Fourth Grade4 2Bankstown
116531295033151257320748853*Jason McLeanMosman / Collaroy Plateau2019/2020Sydney Masters Over 40's2 1Warringah
11753236395151257320758753*Andrew DavisMosman2019/2020Sydney Classics Over 50s3 1Western Suburbs Cavaliers Cricket Club
11853988508151257322336653Elliot EvansMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 406 1Mosman McCabe
119531073939151257322336253*Alex E SmithMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 405 1St Ives Hughes
120531905156151257324711853*William TaylorMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1Lane Cove Lyon
121531276620151257324711553*Charlie S ConlonMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1Lane Cove Paine
12253662024151257318372153Daniel P AppsMosman2019/2020Third Grade10 1Randwick Petersham
123531944862151257318846653George G TaitMosman2019/2020Fourth Grade6 1Blacktown Mounties
12453763622151257318120253*Aadil T KhalilMosman2019/2020Second Grade10 1Randwick Petersham
12553793890151257322901353Joe ColganMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1Roseville Rascals
12653966120151257324956953Joseph O'SullivanMosman2019/2020Metropolitan Cup2 1Warringah
12753646705151257317608153Matthew J CalderMosman2019/2020Kingsgrove Sports Twenty20 Cup8 1Manly-Warringah
128521244763151257323413952*George VerthMosman Border2019/2020U11 North Saturday 8.00AM1 1Lindfield Pattinson
12952571007151257318367952Matthew JunkMosman2019/2020Third Grade6 1Blacktown Mounties
130521139231151257322335452William KowalskiMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 403 1Lane Cove Cummins
13152975237151257322337052*Alexander W SegaertMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 407 1Lindfield Smith
13252805776151257322337152*Jack T MottMosman Border2019/2020U14 Sunday AM 407 1Lane Cove Lyon
133521053251151257324712552*Jacob CallawayMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Green
134521214003151257324712552*Charles T HortonMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Green
135511470687151257324315451*Thomas CullenMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1Lane Cove McGrath
13651967534151257324316051*William L SuttonMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1St Ives Starc
13751967534151257324316251*William L SuttonMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 1Lane Cove McGrath
13851276558151257318848951Patrick W PiselMosman2019/2020Fourth Grade8 1Parramatta
139511053285151257324711051*Fraser PanditMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form2 1Gordon Green
14051226726151257318117451George W CondonMosman2019/2020Second Grade7 1Northern District
14151891947151257322337851*Oliver W Randall-DiewsMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 409 1Lane Cove Lyon
14251962610151257317754451Flynn FarquharsonMosman2019/2020AW Green Shield2 1Randwick Petersham
143511649272151257318845951Bilal Z SyedMosman2019/2020Fourth Grade5 1Hawkesbury
14451747871151257318372951Corey SpinkMosman2019/2020Third Grade11 1Eastern Suburbs
14551966152151257324316351*Benjamin J HockingMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 1North Sydney Black
146511144246151257324316351*Jack BlazeyMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 1North Sydney Black
14751232277151257317790751Lachlan HearneMosman2019/2020Poidevin-Gray Shield5 1St George
148511309871151257322544851*Hugh J TaylorMosman Smith2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over6 1Gordon Black
149511656579151257324957551Muhammad H MahmoodMosman2019/2020Metropolitan Cup3 1Georges River
15051965896151257322902851*Connor BrockhoffMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1Gordon Green
15151646705151257317610451Matthew J CalderMosman2019/2020Kingsgrove Sports Twenty20 Cup10 1Gordon
152501040592151257322902550*Logan NiceyMosman Border2019/2020U17 Sunday AM on Turf5 1St Ives Starc
153501155060151257322544050*Henry McNeilMosman Border2019/2020U12 Div 1 Saturday 1.00PM 20 Over4 1Mosman Lee
15450965896151257322901750Connor BrockhoffMosman McCabe2019/2020U17 Sunday AM on Turf3 1Lane Cove Slater
15550685877151257318845950*Hugo FarquharsonMosman2019/2020Fourth Grade5 1Hawkesbury
156501296496151257324711550*Charlie J MottMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form3 1Lane Cove Paine
157501135022151257324316250*Darcy AylmerMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form6 1Lane Cove McGrath
158501086622151257334105250*Holly TomsMosman2019/2020U15 Womens Premier Competition2 1Campbelltown-Camden
15950890926151257322336250*Axel M BaileyMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 405 1St Ives Hughes
16050962618151257322338650*Oliver M RobertsMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 4011 1North Sydney Black
16150793846151257322337050*Benjamin G WhatleyMosman McCabe2019/2020U14 Sunday AM 407 1Lindfield Smith
16250669109151257318844550*Joel McGregorMosman2019/2020Fourth Grade4 2Bankstown
16350973942151257318853050Sam MacPhersonMosman2019/2020Fourth Grade12 1Gordon
164501622444151257324711050*William PenneyMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form2 1Gordon Green
165501052424151257324713950*Matthew MelvilleMosman Border2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form7 1North Sydney Black
16650747871151257318843950Corey SpinkMosman2019/2020Fourth Grade3 1UTS North Sydney
167501611018151257324316050*Nick BennettMosman McCabe2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1St Ives Starc
168501296509151257324711950*Jack H QuinaneMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form4 1Lane Cove Paine
169501053271151257324712550*Julian HarrisonMosman McCabe2019/2020U12 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Green
170501144246151257324315450*Jack BlazeyMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form4 1Lane Cove McGrath
171501144246151257324315750*Jack BlazeyMosman Border2019/2020U13 Saturday 3.30PM Long Form5 1Gordon Red
Note: Qualification levels for this report are 50 and 100 runs.

*Type in the search box and hit Enter to search. The list will be filtered by matches in the first three columns.