Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 3 13 Oct 18
20 Oct 18
Mosman
4/218 PW Pisel 98* SA Rodgie 65 AJ Adlam 38  QL Titterton 2/52
def by Western Suburbs
8/282(cc) IW Taylor 118 A Isherwood 40 JG Psarakis 28 A Brown 26*  G West 2/52 L Shelton 2/58
Allan Border Oval 
2nd Grade 3 13 Oct 18
20 Oct 18
Western Suburbs
5/167 LJ Maggs 58 TP Burt 31  MD Bell 2/29 SW Sykes 2/41
def Mosman
172 SW Sykes 31 N Hinton 27  T Blackledge 3/22 C Blaxall-Hill 3/39 H Singh 2/24 S Croft 2/30
Pratten Park 
3rd Grade 3 13 Oct 18
20 Oct 18
Mosman
163 M Magee 39 D Ratnam 39  L Whitaker 3/25 AA Shaikh 3/36 OJ Oborn-Corby 2/34
def by Western Suburbs
5/164 Z Shamsi 76 DM Paterson 25  JA Thompson 2/42
Rawson Oval Mosman 
U12 Mosman McCabe 2 20 Oct 18 Mosman McCabe
8/210(cc) HJ Sharp 36* T Kennedy 29 J Blazey 28* tA hartman 28  O Callaghan 3/14
def Lane Cove Gilchrist
88 J Ryan 41  J Dhabadgonkar 2/9
Georges Heights Oval #1 
U12 Mosman Border 2 20 Oct 18 Mosman Border
1/42  
def Lane Cove McGrath
41  CT Horton 2/0 N Cassidy 2/2
Pottery Green 
4th Grade 3 13 Oct 18
20 Oct 18
Western Suburbs
86 T Hynes 48  D Norton 3/6 T Lee 3/21 L Flannigan 2/10
def by Mosman
9/87  M Oberoi 6/36 F Noack 2/17
Blick Oval (Turf) (Blick Oval) 
5th Grade 3 13 Oct 18
20 Oct 18
Mosman
8/192(cc) M Mariguddi 53 DJ Stepto 28*  BL Gorham 3/47 MY Raza 2/22 A Duggal 2/49
def Western Suburbs
100 M Pahos 26  M Mariguddi 4/26 W Easterfield 3/19
Balmoral Oval - Turf 
U21 Poidevin-Gray 4 21 Oct 18 Campbelltown-Camden
98 C Dummer 29  N Doyle 5/10 L Hearne 2/16
def by Mosman
3/100 AJ Adlam 31  A Ison 2/6
Raby Oval 1 
U10 Mosman Border 2 20 Oct 18 Mosman Border
8/107(cc)  
def by Mosman Starc
7/115(cc)  
Georges Heights Oval #2 
U10 Mosman McCabe 2 20 Oct 18 Gordon Smashers
5/112  
def Mosman McCabe
7/71  
Naremburn Lower 
U10 Mosman Lee 2 20 Oct 18 Mosman Lee
7/108(cc) H Keen 33*  
def Lindfield Pattinson
5/90(cc)  
Georges Heights Oval #2 
U11 Mosman Border 2 20 Oct 18 Mosman Border
10/72  
def by St Ives Green
3/168  
Georges Heights Oval #1 
U12 Mosman Ponting 2 20 Oct 18 Mosman Ponting
7/53(cc)  J Wood 2/5 Z Dougal 2/6
def by St Ives Border
5/54  
Primrose Park #4 
U12 Mosman Starc 2 20 Oct 18 Mosman Starc
5/72(cc)  
def by North Sydney White
7/73  
Georges Heights Oval #2 
U12 Mosman McGrath 2 20 Oct 18 Lindfield Lyon
1/78 T Moran 33*  
def Mosman McGrath
5/77(cc)  A Roth 2/7
Thompson Reserve 
U12 Mosman Haddin 2 20 Oct 18 Mosman Haddin
6/66  
def by Lindfield Slater
5/68(cc)  
Primrose Park #4 
U12 Mosman Warne 2 20 Oct 18 Mosman Warne
4/94(cc) B McHutchison 29*  
def Mosman Waugh
41  EB Hills 2/1 K Lucas-Smith 2/8
Georges Heights Oval #2 
U12 Mosman Lee 2 20 Oct 18 Gordon Blue Kaboom
63  H Gutteridge 2/14
def by Mosman Lee
7/78(cc) T Gale 26  
Edenborough Sportground 
U12 Mosman Johnson 2 20 Oct 18 North Sydney Green
7/61  
def by Mosman Johnson
7/88  
Tunks Park #3 
U13 Mosman McCabe 2 21 Oct 18 Lindfield Hughes
5/69(cc)  
def Mosman Lee
28  
Comenarra Sportsground 
U15 Mosman McCabe 2 21 Oct 18 Mosman McCabe
6/190(cc) J Colgan 50* OR Chandler-Evans 36 ED Horton 27 CA Johnston 25  NN Griffiths 2/17 J Kase 2/20
def North Sydney Red
9/91(cc) A Gill 50*  SL Bagby 3/8 J Colgan 2/6 MR Anderson 2/14
Balmoral Oval - Synthetic #1 
U15 Mosman Border 2 21 Oct 18 St Ives Clarke
drew Mosman Border
Bannockburn Oval 
U17 Mosman McCabe 2 21 Oct 18 St Ives Haddin
4/65 HC Windybank 30  
def Mosman McCabe
64  A Kerr 4/5 J Tunnicliffe 2/2
Turf Rawson Oval Mosman 
O40 Masters 1 23 Sep 18 Mosman
6/223(cc) CD Taylor 42* R Hutchison 41* CB Guthrie 26  B Hearne 2/24 MR Sturt 2/40 M Austin 2/41
def Pennant Hills
166 M Hungerford 57 G Stanley 49*  DJ Stepto 3/13 P Frost 3/30
Allan Border Oval 
U13 Mosman Border 2 21 Oct 18 Mosman Border
drew Lane Cove Voges
Forsyth Park Upper 
U13 Mosman McCabe 2 21 Oct 18 Lane Cove Haddin
8/139(cc) L Hill 35* T Gordon 31  WM Nutt 2/9 L Brown 2/13
def by Mosman McCabe
4/172(cc) W Kowalski 28*  
Naremburn Lower 
O50 Classics 2 21 Oct 18 Roseville
6/155(cc) R Lloyd 31* JW Ewing 30* AS Mehta 29  R Greenwood 2/32 G Turner 2/33
def by Mosman
9/156(cc) A Davis 31* D John 29  J Cooper 4/27 RW Druce 2/24 D Zatz 2/40
Roseville Chase Oval  
U11 Mosman McCabe 2 20 Oct 18 Mosman McCabe
drew Lane Cove Bancroft
Georges Heights Oval #1 
6th Grade 4 13 Oct 18
20 Oct 18
Penrith
0/109 P Gajula 48* J Trezise 43*  
def by Mosman
218 U Dar 81 mZ iqbal 34 IB Robinson 30  E Rovere 4/41 N Pearson-Bourke 4/52
Rance Oval 
U14 Mosman McCabe 2 20 Oct 18 St Ives Marsh
3/81 C Anderson 30*  
def Mosman McCabe
79  K Brennan 5/8 H Kee 2/4
Tunks Park #2 
U14 Mosman Border 2 20 Oct 18 Lindfield Clarke
85  
def by Mosman Border
1/56(cc)  
Lindfield #2 Synthetic 
U11 Mosman Sixers 1 20 Oct 18 Mosman Lanning
v North Sydney Haynes
Primrose Park #4 
U15 Mosman Sixers 1 20 Oct 18 Mosman Healy
0/55  
def Abbotsleigh 2
4/54(cc)  
Waverton 
U13 Mosman Sixers 1 20 Oct 18 Ravenswood
4/63(cc)  
def by Mosman
0/103  
Thompson Reserve 
U9 Mosman Lee 2 20 Oct 18 Mosman Lee
v West Pymble Sixers
Reid Park 
U9 Mosman Border 2 20 Oct 18 Mosman Border
v St Ives Paine
O H Reid 
U9 Mosman McCabe 2 20 Oct 18 Lane Cove Marsh
v Mosman McCabe
Waverton