Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade Twenty20 SF 10 Dec 17 Mosman
8/150(cc) SA Rodgie 72 J Botha 36  J Wilson 4/23
def by Sutherland
2/156 S Watson 114* J Biviano 36  G Crowe 2/19
Allan Border Oval 
1st Grade 15 10 Mar 18 Manly-Warringah
3/188 JL Crosthwaite 72 AJ Crosthwaite 48 O Davies 44*  N Doyle 2/30
def Mosman
187 L Hearne 51 PW Pisel 48 M Day 29  M Visser 3/27 JW Foster 3/42 O Davies 2/6
Manly Oval 
2nd Grade SF 24 Mar 18
25 Mar 18
Northern District
6/217 NJ Kimberley 98 AJ Flaherty 54* TR Felton 37  M Malhotra 2/15 TJ Sallway 2/37
def Mosman
215 MJ Bryant 54 B van der Merwe 34 A Lowe 31  A Singh 5/56 JS Miller 3/61
Mark Taylor Oval 
3rd Grade QF 17 Mar 18
18 Mar 18
Sydney University
269 A Cowan 71 M Robinson 55 AG Shaw 44 K Tate 32  DP Patel 2/21 C Foster 2/30 A Nadesan 2/44
def Mosman
137 M Malhotra 47 D Beattie 31 DP Apps 31  L Whitaker 4/12 K Tate 3/39
Petersham Oval 
4th Grade 15 10 Mar 18 Mosman
58  A Bain 3/9 B Wilson 3/17 J Crombie 2/11
def by Manly-Warringah
116 J Pickering 33  A Khalil 4/19 S Nair 2/16
Balmoral Oval 
5th Grade 15 10 Mar 18 Manly-Warringah
8/193(cc) B Mendel 63 N Cohen 35  DJ Stepto 3/21 S Sajdeh 3/42
def Mosman
189 ED Bernasconi 51 IB Robinson 26  D Marshall 3/36 B Falconer 2/33
Mike Pawley Oval 
U21 Poidevin Gray 9 21 Jan 18 St George
4/145 L Bartier 62 B Nikitaras 37 K Phillips 33*  T Slack 2/40
def Mosman
144 Z Hersov 40  L Bartier 3/15 L Willmore 3/21 P Francis 2/16
Hurstville Oval 
U16 Green Shield 7 11 Jan 18 Mosman
6/120 R Sethi 28 SJ Gale 25*  M Jenkins 2/8 A Deller 2/11
def Randwick Petersham
119 M Jenkins 34 B Kenzie 26  B Hardy 3/24 T Elliott 2/16 H Wines 2/31
Allan Border Oval 
Classics 11 11 Mar 18 Mosman
5/146 S Paine 34* A Davis 33* A Condon 29*  B Mckinn 4/37
def De La Salle (College Ashfield) Old Boys
144 A Palmer 37 T Walsh 32* T Mills 32  A Condon 3/26 R Nation 2/21
Alan Border Oval 
Masters 11 4 Mar 18 Macquarie University
9/210(cc) J Sutton 40* S Dubey 40* P Kelly 34  MW Bradshaw 2/33 P Frost 2/44
def by Mosman
8/306(cc) A Varasdi 52 CD Taylor 51 W Adlam 44 R Hutchison 42* CB Guthrie 41* DJ Stepto 40*  R Egerton 8/54
Alan Border Oval 
U17 Mosman Lee GF 11 Mar 18 Mosman Lee
114 JM Feilen 50  D Hardyman 3/14 W Satalic 2/11
def by Lindfield Waugh
7/118(cc) W Satalic 30 T Martyn 28  JM Feilen 3/17 JR Nemec 2/21
Curagul Oval (turf) 
U13 Mosman Border GF 11 Mar 18 Mosman Border
123 J Mulder 35*  D Ridley 3/9 MD Jarman 2/8 R Frykberg 2/15
def by St Ives Starc
9/134(cc) D Johnson 36* C Anderson 25  KJ Scott 3/7 EJ Oxenham 2/19
Georges Heights Oval #1 
U12 Mosman McCabe GF 10 Mar 18 Mosman McCabe
8/163(cc) WS Adlam 32* AM Bailey 25*  A Mackay 4/10 A Harvey 2/20
def Lane Cove Voges
149 R Fulton 34 A Morris 29 L Shaw 29  WL Sutton 2/13 OW Randall-Diews 2/14
Georges Heights Oval #1 
U13/14 Mosman Starc GF 10 Mar 18 Mosman Starc
6/132(cc) SW Hirst 31* M Fry 26  M Linfoot 2/9
def by Lindfield Clarke
6/146(cc) E Liyanage 31* M Linfoot 30*  JO Hazell 2/12 D Mantell 2/19
Boronia Oval #3 (synthetic) 
U10 Mosman Lee GF 10 Mar 18 Mosman Lee
6/104  H Fuzes 3/10
def Gordon Black
10/102(cc)  HJ Miller 3/1 W Heiler 2/3 J Moseley 2/4
Northbridge Oval 
U12 Mosman Starc GF 10 Mar 18 Lindfield Ponting
8/95(cc)  C Lund 2/3
def by Mosman Starc
7/103(cc) J Dhabadgonkar 33*  
Koola Park #2 (synthetic) 
U9 Mosman Border 18 10 Mar 18 St Ives Bird
v Mosman Border
Allan Small Park 
U9 Mosman Johnson 18 10 Mar 18 Mosman Johnson
v Mosman Lee
Reid Park 
U9 Mosman McCabe 18 10 Mar 18 Mosman McCabe
v BYE
 
6th Grade 16 11 Mar 18 Mosman
204 K Sharma 76 V Ahire 35 U Dar 25  JW Seward 3/25 JJ de Angelis 2/19 J Crombie 2/26
def by Warringah
214 J McGregor 42 L Charley 37 J Heysmand 29  U Dar 3/40 J Hatton 2/25 K Sharma 2/30 D Adhikari 2/30
Balmoral Oval 
U13 Girls Mosman 2 GF 2 Dec 17 Gordon WCC
3/132(cc) E Ridley 26* F Stewart 25*  
def Mosman Sthalekar
5/70(cc)  JK Gill 2/5
Thomson Park 
U12 Mosman Gilchrist GF 10 Mar 18 Lane Cove Neville
76  JR Skerman 2/3 J Callaway 2/15 A Salman 2/16
def by Mosman Gilchrist
8/109(cc) B Jackson 30  J Louie 2/8
Pottery Green 
U11 Mosman McCabe GF 10 Mar 18 Mosman McCabe
4/103(cc)  
def St Ives Bradman
8/34  J Harrison 2/3
Georges Heights Oval #1 
U11 Mosman Lee GF 10 Mar 18 Gordon Gold
4/123(cc) C Galligan 30* L Moore 28*  
def Mosman Lee
8/85  H Sherington 2/8
Chatswood High School 
U13/14 Mosman Waugh SF 3 Mar 18 North Sydney White
7/179(cc) TO Moxey 35* R Watson 33 AJ Hunter 31* J Riseborough 30*  E Zordan 2/22 LA Williams 2/28
def Mosman Waugh
6/146 M Allen 31* T Brandon-Cooper 28*  
Tunks Park #2 (closest to turf pitch) 
Under 13 Western NSW Carnival 4 11 Jan 18 Cricket ACT Emerging U13 Gold
92 D Brick 29  F Hitchen 3/9 J Mulder 2/3 T Seward 2/8 LA Hunt 2/16
def by Mosman Whales
106 T Seward 30  S Meyer 3/5 F O'Rourke 3/19
Jack Brabham Park 4 
U10 Mosman Starc GF2 10 Mar 18 North Sydney Gold
9/120  T Murray 3/2 B Jones 2/4
def Mosman Starc
9/112  
Northbridge Oval 
U11 Mosman Smith GF1 10 Mar 18 Lane Cove Warner
1/152(cc) F O'Farrell 31* A Tesoriero 29*  
def Mosman Smith
7/92  A Tesoriero 2/6 X Wiese 2/12
Blackman Park #1 Upper 
U15 Mosman McCabe GF2 11 Mar 18 St Ives Ponting
8/146(cc) CH Scholefield 47 HJ Lucas 43  FP Oxenham 2/3 HO Davis-Rice 2/7
def by Mosman McCabe
1/147 JS Hogarth-Scott 50* D Pin 50*  
Artarmon Reserve 
U14 Mosman McCabe GF1 11 Mar 18 Mosman McCabe
9/150(cc) OR Chandler-Evans 45  A Maguire 2/6 N Meldrum 2/8
def by Roseville Rascals
9/195(cc) B Robertson 37 K Odgers 28*  EG Nutt 5/18
Primula Oval 
U13 SIXERS Girls Summer Saturday PM GF 17 Mar 18 Gordon
7/140(cc) E Cambridge 36 T Kotibhaskar 30*  A Pope 2/14
def Mosman Sthlekar
6/97(cc)  
Tunks Park #5 (furthest from turf pitch) 
U13 SIXERS Girls Summer Saturday PM Stage 1 3 17 Feb 18 Mosman - Roseville Magenta
v Lane Cove Magenta
Bales Park #1 North